Co musisz wiedzieć o diecie sokowej?

Co musisz wiedzieć o diecie sokowej?

Tygodniowa detoksykacja przy pomocy soków to najpopularniejsza dieta oczyszczająca organizm. Zaleca się ją przeprowadzić początkiem wiosny lub latem w czasie gorących dni. W tym okresie pojawiają się świeże owoce i warzywa, które wyciskarka Alfa doskonale przetworzy do zdrowotnego, oczyszczającego napoju.

Czym jest dieta sokowa?

Dieta sokowa należy do popularnych kuracji oczyszczających mających działanie odchudzające. Znajdują się w niej wyłącznie owoce i warzywa, które najwygodniej połączyć ze sobą w pyszne napoje za pomocą wyciskarki Alfa. Ze stosowaniem diety sokowej wiąże się wiele zalet. Nie ma w niej innych składników niż owoce i warzywa, w trakcie jej trwania organizm czuje się oczyszczony, a układ trawienny odciążony. Urządzenie, jakim jest wyciskarka Alfa, wytwarza pyszne i wartościowe soki, które warto wykorzystać podczas detoksykacji. Odpowiedni dobór składników wspomaga zdrowie i figurę, zamiast jej szkodzić. Należy jednak pamiętać, że tydzień spożywania tego typu posiłków w zupełności wystarczy. Nie jest to dieta uważana za odchudzającą, częściej stanowi przygotowanie do jej rozpoczęcia.

Przed przejściem na dietę niskokaloryczną, należy wyeliminować produkty wysoko przetworzone, ciężkostrawne i mączne. Podczas tego procesu trzeba zwiększać spożycie owoców i warzyw jednocześnie zmniejszając ilość przyjmowanych kalorii. Wyciskarka Alfa sprawdzi się doskonale w przygotowywaniu smacznych, zdrowych koktajli na bazie owoców, co jest niezbędne do prawidłowego rozpoczęcia diety detoksykującej.

Kilka wskazówek dla rozpoczynających dietę sokową

Najczęściej kuracja trwa 7 dni, a przez czas jej trwania należy spożywać tylko świeżo wyciśnięte soki warzywne i owocowe bez dodatku cukru. W tym celu przyda się wyciskarka Alfa, która poradzi sobie z niemal każdym typem warzyw i owoców.

Podczas diety sokowej poranek najlepiej zacząć od wypicia letniej wody z dodatkiem cytryny. Na drugie śniadanie warto wybierać napoje owocowe. Posiadają one naturalne cukry, które są cennym źródłem energii dla mózgu. Pijąc je w pierwszej połowie dnia, na pewno spalisz kalorie w późniejszych godzinach.

Na obiad i podwieczorek warto pić soki z jarzyn, które można połączyć w wyciskarce Alfa z niewielką ilością innych owoców. Wieczorem natomiast należy wybrać napary z kopru. Herbatki ziołowe i woda mineralna to niezbędna część diety oczyszczającej. W czasie jej trwania należy wyłączyć z jadłospisu kawę, ciemną herbatę, alkohol oraz inne rodzaje używek. Kurację można powtarzać raz na kwartał, a soki wykorzystywać w codziennej diecie. Wydajnym narzędziem do przygotowania soków jest wyciskarka Alfa, która spełni oczekiwania najbardziej wymagających sokomaniaków.