Dlaczego myjka ozonowo ultradźwiękowa jest lepsza niż ozonator?

Dlaczego myjka ozonowo ultradźwiękowa jest lepsza niż ozonator?

Przygotowywanie posiłków to jedna z tych czynności, którym zdecydowanie warto poświęcić czas.
To, co jemy ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i codziennego samopoczucia. Żywność ma jednak to do siebie, iż zanim trafi na talerz, wymaga odpowiedniego przygotowania, chociażby dokładnego umycia.
Dlatego też obok różnych drobnych urządzeń AGD, które spotkamy w wielu kuchniach typu: elektryczny czajnik, toster, blender warto postawić takie, które w wyjątkowy sposób zadba o czystość spożywanych produktów. Urządzeniem tym jest myjka ultradźwiękowa. Co warto o niej wiedzieć i dlaczego jest lepsza od ozonatora? O tym poniżej.

W jaki sposób działa myjka ozonowa ultradźwiękowa?

Większość z nas myjąc warzywa lub owoce sięga z reguły po sprawdzony durszlak i bieżącą wodę.
Chcąc zmienić ten nawyk, warto sięgnąć po myjkę ultradźwiękową do żywności Food Cleaner lub Milerd Detoxer. Myjka Food Cleaner to urządzenie, które wykorzystuje fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości do tworzenia mikroskopijnych pęcherzyków w wodzie. Pęcherzyki te implodują pod wpływem ciśnienia, tworząc silne strumienie wody, które docierają do każdej szczeliny i zakamarka czyszczonego przedmiotu. 

Myjka ultradźwiękowo uwalnia nas od konieczności ręcznego usuwania z żywności niepożądanych substancji czyszczenie ultradźwiękami idealnie eliminuje nie tylko brud, pestycydy, bakterie i inne niepożądane substancje z powierzchni żywności lub innych przedmiotów dając gwarancję ich czystości. Lubisz świeże soki, robisz koktajle warzywno-owocowe, ale nie masz wiele czasu? Główne zalety czyszczenia to oszczędność czasu.

Co można myć w myjce ultradźwiękowej?

Dla osób wahających się, czy kupić myjkę mamy dobrą wiadomość. Oprócz mycia produktów spożywczych, jej drugim zastosowaniem jest dezynfekcja przedmiotów. Można w niej myć niemal wszystko, co mieści się w jej pojemniku. Mogą być to warzywa i owoce, mięso i ryby, jajka, orzechy i nasiona, zioła i przyprawy.
Możesz też użyć jej do czyszczenia biżuterii, okularów, zegarków, aparatów ortodontycznych, grzebieni i szczoteczek do włosów. Myjka ozonowo ultradźwiękowa świetnie sprawdzi się również do dezynfekcji zabawek dla dzieci i zwierząt, smoczków i butelek dla niemowląt, naczyń kuchennych i sztućców. Widać zatem, że praktyczne zastosowanie myjki Milerd Detoxer wykracza dalece poza płukanie marchwi czy truskawek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie myjki ultradźwiękowej?

Na pozór myjka Food Cleaner, jak i każda inna dość małym i dość prostym urządzeniem z kategorii kuchennego AGD. Zanim jednak sięgniemy do portfela, warto sprawdzić kilka parametrów, które mają wpływ na komfort jej użytkowania. Oto one:

– częstotliwość ultradźwięków, technologia Megasonic Cleaning, którą wykorzystuje tylko myjka Milerd Detoxer zapewnia nawet 30-krotnie więcej drgań w stosunku do innych modeli

– pojemność, im większa, tym więcej przedmiotów możesz w niej umyć jednocześnie. Z drugiej strony większa pojemność oznacza też większe zużycie wody i energii elektrycznej.

– czas pracy, im dłużej może pracować myjka bez przerwy, tym lepiej. Niektóre modele mają wbudowany timer, który automatycznie wyłącza urządzenie po określonym czasie. Przykładowo na jednym ładowaniu myjka potrafi działać wystarczająco długo, aby kilkukrotnie umyć dokładnie umieszczone w niej produkty.

Najlepszym sposobem na to, aby mieć zawsze naładowane urządzenie jest pilnowanie tego, aby wyłączać ją po każdym użyciu. Kontrolę stanu baterii ułatwiają specjalne diody. Doprowadzenie do całkowitego rozładowania oznacza konieczność uzbrojenia się w cierpliwość, gdyż pełne ładowanie może zająć od 4 do 8 godzin.

Jaką kupić myjkę ultradźwiękową?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli myjek ultradźwiękowych, ale nie wszystkie są godne polecenia.
Jeśli szukasz najlepszej myjki, która spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci wysoką jakość czyszczenia, warto sięgnąć po sprawdzone i rekomendowane urządzenia jak np. myjka Milerd Detoxer. To urządzenie łączy w sobie zalety czyszczenia ultradźwiękowego i ozonowego, co sprawia, że jest niezwykle skuteczne i wszechstronne.

Sprawdźmy co jeszcze przemawia za jej wyborem?

– bardzo wysoka skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń: pestycydów, pleśni, metali ciężkich sięgająca 97-99%, potwierdzona w badaniach laboratoryjnych prowadzonych zarówno w Polsce, jak i Szwajcarii.

– brak utraty wartości odżywczych produktów spożywczych mytych za pomocą myjki,

– dwa tryby pracy: ręczny oraz automatyczny,

– wykonanie z hipoalergicznego plastiku,

– łatwe sterowanie za sprawą intuicyjnego panelu sterowania LCD,

– zasilanie akumulatorowe zapewnia wygodę użytkowania bez plączących się kabli i zajmowania gniazdka,

– kompaktowy wygląd i niewielka masa czynią myjkę łatwą w przechowywaniu, a nawet zabieraniu ze sobą, chociażby na wakacyjny wyjazd z dziećmi,

– wysoka jakość wykonania sprawia, że właściwie użytkowana myjka może posłużyć nam znacznie dłużej niż przewidziana przez producenta gwarancja na 24 miesiące.

Podsumowanie

Szukasz skutecznego i bezpiecznego sposobu na oczyszczanie żywności z bakterii, wirusów, pestycydów i innych zanieczyszczeń, to powinieneś zainteresować się myjką ozonowo ultradźwiękową. To inwestycja w zdrowie własne i najbliższych. Biorąc pod uwagę ile urządzeń AGD mamy w domu, myjka będzie jednym z tych, które będziemy używać na co dzień. To na co należy jeszcze zwracać uwagę przed zakupem to fakt, iż popularność produktów Milerd Detoxer sprawia, iż na rynku można spotkać bardzo podobne urządzenia reklamowane jako ich alternatywa. Chcąc mieć pewność zakupu oryginalnego produktu, korzystajmy wyłącznie ze sprawdzonych sklepów.