Co jeść, by mieć piękną i gładką skórę?

Co jeść, by mieć piękną i gładką skórę?

Chcesz mieć zdrową skórę, która jednocześnie będzie zachwycała pięknym wyglądem? Sprawdź, na jakie składniki diety warto postawić. Od tego, co jemy, zależy przecież nie tylko ogólny stan naszego zdrowia, ale i nasz wygląd.

Odpowiednia dieta dla skóry

Dieta, która ma pomagać w trosce o skórę, powinna wykorzystywać moc antocyjanów. Są to naturalne barwniki roślinne, dzięki którym twoja skóra będzie skuteczniej chroniona przed szkodliwym promieniowaniem. Antocyjany (więcej tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Antocyjany) znajdziesz w wielu owocach i warzywach, przy czym do ich najlepszych źródeł zaliczają się  owoce bzu czarnego i czarne porzeczki. Piękna skóra wymaga też wsparcia flawonoidów oraz karotenoidów, pojawiających się m.in. w żółtych i pomarańczowych warzywach lub owocach. W diecie mającej wspierać skórę powinny się też pojawiać garbniki (dostępne m.in. w zielonej herbacie) oraz witamina E, którą nie bez powodu nazywa się witaminą młodości. Znajdziesz ją w produktach z pełnych ziaren zbóż, olejach roślinnych oraz w orzechach. Dobrymi źródłami witaminy E są też zielone warzywa, takie jak szpinak czy brukselka.

Co jeszcze powinno znaleźć się w zdrowym jadłospisie?

Zdrowa dieta powinna też uwzględniać obecność tych owoców i warzyw, w których w większych ilościach pojawia się witamina C. Substancja ta jest bardzo ważna dla układu odpornościowego, ma też istotny wpływ na stan twojej skóry. Mniej problemów z przebarwieniami skóry i jej kolorytem, większa ilość produkowanego przez skórę kolagenu oraz skuteczniejsza ochrona przed wolnymi rodnikami – oto najważniejsze powody, dla których w diecie na piękną skórę witamina C powinna zająć ważne miejsce. W orzechach i nasionach lnu znajdziesz z kolei sporo kwasów tłuszczowych omega-3. I one mają wielki wpływ na stan twojej skóry, gdyż chronią ją przed stanami zapalnymi oraz przed zbyt szybkim starzeniem się. Pamiętaj też o odpowiednim nawilżeniu skóry. Wypijanie około 1,5-2 litrów wody dziennie to ważna zasada, której przestrzeganie pomoże ci uniknąć wielu problemów ze zbyt suchą i podatną na urazy skórą.

Zdrowa dieta ma ogromne znaczenie dla każdego z nas. Chcesz cieszyć się naturalnym pięknem? Zacznij od wprowadzenia prostych zmian w swoim menu.

Część informacji, na podstawie których zrealizowano artykuł pochodzi ze strony https://zmyslowo.pl/.