Dieta na masę – charakterystyka i przeznaczenie

Dieta na masę – charakterystyka i przeznaczenie

Jesteś aktywny fizycznie? Treningi to obowiązkowy element Twojego planu dnia? Uprawiając sport, pamiętaj o odpowiednim odżywianiu. Dla sportowców niezwykle istotne jest spożywanie zbilansowanych, wartościowych posiłków o odpowiedniej liczbie kalorii. Sprawdź, czym charakteryzuje się dieta na masę.

Dieta Sport – charakterystyka

Dieta na mase, która pozwoli Ci rozbudować masę mięśniową, powinna cechować się wysoką zawartością białka. Niezbędna jest też odpowiednia ilość pozostałych składników, w tym witamin, zdrowych tłuszczów i węglowodanów. W diecie znajdziesz produkty ze wszystkich grup spożywczych. Jadłospis ten obfituje zatem w jaja, ryby, mięsa, produkty zbożowe, nabiał, owoce i warzywa. Dzięki zbilansowanemu połączeniu wszystkich niezbędnych makroskładników menu sportowe pozwala osiągnąć wszystkie cele treningowe. Ponadto pomaga również przyspieszyć regenerację po wysiłku. Jest też bogata we wszystkie niezbędne składniki odżywcze, których potrzebuje organizm do codziennego zdrowego funkcjonowania.

Dietę sportową możesz przyrządzać samodzielnie. Jest to jednak bardzo czasochłonne, a także niezwykle trudne zadanie. Dlatego polecaną alternatywą jest skorzystanie z oferty profesjonalnych firm cateringowych, takich jak Fitness Catering. Dieta na masę z dowozem pozwoli Ci codziennie cieszyć się smacznymi, dobrze zbilansowanymi posiłkami stworzonymi z myślą o sportowcach. Możesz zdecydować się na różne warianty kaloryczne, czyli diety, które dostarczają konkretną ilość kalorii organizmowi.

Cel diety Sport

Dieta na masę służy przede wszystkim budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Zawartość jedynie pełnowartościowych węglowodanów oraz zdrowych tłuszczy sprawia, że organizm otrzymuje optymalną, dobrze zbilansowaną ilość „paliwa” i energii na czas trwania ćwiczeń, a następnie na regenerację włókien mięśniowych. Co istotne, jadłospis jest dopasowany pod względem kaloryczności do indywidualnej przemiany materii użytkownika. Dzięki temu masz pewność, że spożywasz posiłki idealnie dostosowane do potrzeb i wymagań Twojego organizmu.

Dla kogo jest dieta na masę?

Dieta Sport to polecane rozwiązanie dla wszystkich osób, które trenują aktywnie na siłowni oraz uprawiają sporty drużynowe, siłowe i wytrzymałościowe. Optymalna zawartość mikro- i makroskładników dopasowanych do podaży kalorycznej wpływa na zdrowie i siłę organizmu. Starannie skomponowany jadłospis pomaga szybciej osiągnąć pożądane efekty i cele naturalnym sposobem.