Jak przyspieszyć metabolizm?

Jak przyspieszyć metabolizm?

Starasz się zrzucić wagę i poprawić sylwetkę? Stopniowo zmniejszasz kaloryczność posiłków i wybierasz bardziej intensywne treningi, jednak efekty wciąż nie są zadowalające? Pomyśl również o przyspieszeniu metabolizmu, czyli procesu przetwarzania składników odżywczych z pożywienia na energię. Dowiedz się więcej!

Metabolizm, czyli przemiana materii, w naturalny sposób spowalnia wraz z wiekiem. W efekcie, mimo utrzymania tej samej diety i poziomu aktywności fizycznej, u wielu osób waga zaczyna rosnąć, a ubrania stają się coraz ciaśniejsze. Na szczęście można powstrzymać ten proces.

Co może pomóc przyspieszyć metabolizm?

Sposobów na pobudzenie przemiany materii jest bardzo wiele. Jednym z nich jest wzbogacenie swoich potraw o przyprawy, zwłaszcza te orientalne, takie jak papryka, pieprz i imbir.

Zawierają one substancje takie jak kapsaicyna, piperyna i gingerol, które pomagają pobudzić trawienie pokarmów, a także wspierają przetwarzanie tłuszczów zawartych w komórkach na energię. Często sięgają po nie kucharze, którzy przygotowują catering dietetyczny. Wrocław jest miejscem, gdzie możesz zamówić takie posiłki.

Co jeść, aby przyspieszyć przemianę materii?

Jeśli zależy Ci na szybkim metabolizmie, dobrym pomysłem będzie także włączenie do diety nienasyconych kwasów tłuszczowych. Badania wykazały, że wspierają one procesy pobudzające enzymy do trawienia tłuszczów obecnych w tkankach podskórnych i naczyniach krwionośnych. W rezultacie, jedząc ryby i rośliny bogate w kwasy tłuszczowe, można defacto schudnąć. Dużym wsparciem może być także:

  • białko – organizm do strawienia tego składnika potrzebuje dwa razy więcej energii niż w przypadku węglowodanów. Dlatego spożywanie produktów wysokobiałkowych to doskonały sposób na pobudzenie metabolizmu,
  • witamina B6 – składnik ten bierze udział w procesach przemiany tłuszczów, aminokwasów i białek. Co więcej, pomaga uwolnić energię zamkniętą w komórkach tłuszczowych. W rezultacie, dzięki niemu, metabolizm przyspiesza.

Chcesz włączyć te składniki do swojej diety, ale nie masz pomysłu na posiłki? Rozważ zakup diety pudełkowej. Wrocław to miejsce, gdzie działa wiele firm, które zajmują się komponowaniem zbilansowanych dań i dostarczaniem ich prosto do domu. Wejdź np. na stronę www.lightbox.pl, wybierz dietę i złóż zamówienie. Nie ma prostszego sposobu na to, żeby pobudzić swój metabolizm, niż dobrze zbilansowana dieta. Pamiętaj też o regularnym spożywaniu posiłków.

Zadbaj o swoją przemianę materii, a szybko zauważysz różnicę w postaci luźniejszych ubrań oraz niższej wagi. Przekonaj się!