Opuncja figowa na wiele dolegliwości

Opuncja figowa na wiele dolegliwości

Opuncja figowa to rodzaj kaktusa, który zawiera cały szereg cennych składników oraz wartości odżywczych. Już na samym wstępie warto zaznaczyć, że to owoc w którym znajduje się bardzo dużo wody oraz błonnika. Oba składniki sprawiają, że człowiek odczuwa sytość o wiele dłużej. Błonnik wpływa korzystnie przede wszystkim na różnorodne choroby serca, a do tego obniża poziom cholesterolu we krwi. Oprócz tego znajduje się w nim witamina A, która doskonale wpływa na wzrok, witamina C, czyli mocno działającymi antyoksydant oferujący dodatkowe wsparcie dla odporności. Warto też wspomnieć o witaminie E, którą większość z nas kojarzy jako witaminę młodości. Witamina doskonale wpływa na wygląd skóry oraz sprawia, że następuje neutralizacja szkodliwego działania wolnych rodników. Skutkiem tego spożywanie opuncji figowej oznacza zachowanie młodszego wyglądu na jeszcze dłużej.

Owoc zawiera spore ilości witamin z grupy B, które wpływają na układ nerwowy, funkcjonowanie mięśni oraz serca. Wpływają one na produkcję czerwonych płytek krwi oraz odgrywają istotną rolę w zachowaniu właściwego ciśnienia krwi.

Opuncja figowa zawiera spore ilości fosforu, wapnia, sodu, magnezu, żelaza oraz potasu. Wszystkie te minerały doskonale wpływają na ogólne funkcjonowanie organizmu.