Zdrowa dieta dla dzieci

Zdrowa dieta dla dzieci

Odpowiednie żywienie dzieci to bardzo ważna kwestia dla rodziców. Niestety natłok obowiązków prowadzi do tego, że nie zawsze mamy czas na to, aby przygotowywać zdrowe i smaczne posiłki o określonych porach. Jakich składników potrzebują dzieci? Jak dużo powinny zjadać dzieci? O jakich zasadach żywienia dzieci warto pamiętać? Czy dieta pudełkowa dla dzieci to dobre rozwiązanie? Jeśli jesteś zainteresowany uzyskaniem odpowiedzi na powyższe pytania, wówczas serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tym artykułem.

Jakich składników potrzebują dzieci?

Dieta dla dziecka powinna być możliwie najmniej monotonna, a jednocześnie musi dostarczać odpowiednią dawkę kalorii. Zdrowe odżywianie powinno opierać się na optymalnej dawce składników odżywczych i witamin. Jak powszechnie wiadomo – nasze dzieci nieustannie rosną. Dlatego też dużą rolę odgrywa witamina D i E, a także wapń, który odpowiada m.in. za wytrzymałość tkanki kostnej. Specjaliści twierdzą, że zdrowy catering może składać się chociażby z produktów mlecznych, warzyw, roślin, ryb. O zdrowe odżywianie się naszych pociech powinniśmy zadbać już od wieku niemowlęcego. Dieta to nie tylko zdrowe składniki, ale również łączenie ich w sposób umiejętny.

Jak dużo powinny zjadać dzieci?

Dziecko od 4. roku życia powinno zjadać dziennie średnio od 4 do 5 posiłków dziennie. Nie każdy rodzic ma wystarczającą ilość czasu na to, aby przygotowywać przeróżne pyszności tak często, dlatego godna uwagi jest dieta pudełkowa, której koszt wbrew pozorom nie jest tak wysoki. Najważniejszym posiłkiem jest oczywiście śniadanie – mózg naszych dzieci potrzebuje energii do wydajnej pracy. O ile mamy taką możliwość, a także chwilę wolnego czasu, wówczas możemy zachęcać pociechę do wspólnego gotowania. W konsekwencji możliwe jest skuteczniejsze wykształcenie pozytywnych nawyków. Nie wmuszajmy jedzenia w dzieci – podawajmy potrawy intuicyjnie, w przeciwnym wypadku możemy nieświadomie doprowadzić do nadwagi lub niedowagi.

O jakich zasadach żywienia dzieci warto pamiętać?

Fit catering powinien uwzględniać produkty mleczne bez dodatku cukru. Rozsądnym wyborem jest chude mięso, a także morskie ryby. W każdym posiłku muszą znajdować się warzywa – najlepsze są te surowe. Jeśli chodzi o produkty węglowodanowe – należy decydować się na razowe pieczywo. Postarajmy się ograniczyć dziecku słodycze, cukier, soki czy też słodkie napoje, bowiem dostarczają one zbyt dużą liczbę kalorii, jednocześnie nie mają pozytywnego wpływu na organizm naszej pociechy.

Czy dieta pudełkowa dla dzieci to dobre rozwiązanie?

Wbrew pozorom catering dietetyczny dla dzieci to fantastyczne rozwiązanie. Nie każdy rodzic ma czas na regularne komponowanie posiłków, a specjaliści zajmujący się dietą pudełkową są w stanie przygotować pyszne potrawy w atrakcyjnej cenie. Zdrowy catering to niemalże podstawa prawidłowego rozwoju naszej pociechy. Poprośmy o zbilansowaną i zdrową dietę, przypomnijmy o dodawaniu warzyw i owoców.