Dieta pudełkowa – hit czy kit?

Dieta pudełkowa – hit czy kit?

Dieta pudełkowa w ostatnim czasie pobija rekordy popularności. Co rusz od kogoś znajomego słyszymy, że właśnie zaczął korzystać z cateringu dietetycznego.

O co właściwie chodzi? Czy warto skorzystać z takiej formy żywienia? Jakie są wady? Zalety? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Na czym polega dieta pudełkowa? Za odpowiednią opłatą (o czym później ?) pod adres wskazany przez Ciebie (może to być Twoje mieszkanie, dom, praca) codziennie zostanie dostarczony posiłek. Oczywiście zapakowany w pudełko. Stąd też nazwa diety.

Różne firmy oferują różne jadłospisy. W zależności od naszego stylu życia czy preferencji żywieniowych, możemy wybrać opcję, która najbardziej będzie nam odpowiadała. Na przykład osoby z różnymi nietolerancjami mają możliwość zamówienia diety bezglutenowej, bezlaktozowej. Dostępne są też opcję wegetariańskie, wegańskie.

Poza rodzajem diety, możemy wybrać także kaloryczność. To z kolei wiąże się z tym, co chcemy tą dietą osiągnąć. Jeśli planujemy dzięki zamawianiu cateringu dietetycznego schudnąć, zostanie nam zaproponowana najniższa możliwa kaloryczność. Z drugiej strony, najwyższą warto wybrać, jeśli jesteśmy osobami aktywnymi. Świetnie sprawdzi się przy sportowcach czy osobach, które pracują fizycznie. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie jesteśmy pewni, która oferta będzie dla nas najlepsza, w wielu firmach cateringowych, można skorzystać z porady doświadczonego dietetyka. Dzięki niemu wybierzemy liczbę kalorii odpowiednią dla naszego organizmu.

Można także dowolnie wybierać dni, w których będziemy korzystać z diety pudełkowej. Mogą to być dni, kiedy jesteśmy w pracy, tylko sobota lub niedziela lub inna, dowolna konfiguracja.

Dobrze. Wiecie już, na czym polega dieta pudełkowa, więc zapytacie zapewne, ile kosztuje taka przyjemność…

Tutaj dużo zależy od opcji jakie wybierzemy, ilości posiłków i kaloryczności. Zakładając standardową dietę dla dorosłej pracującej osoby, na trzydzieści dni, trzeba liczyć się z wydatkami między 1500-2000 złotych.

Jakie są zalety diety pudełkowej? Z pewnością wygoda. Nie trzeba martwić się tym, co ugotować na obiad. O bieganiu do sklepu po zakupy, staniu nad garami i sprzątaniu po gotowaniu można zapomnieć ? Automatycznie oszczędzamy przy tym czas, który można wykorzystać w inny sposób. Często także przy takiej diecie możemy spotkać potrawy, których nie jedliśmy nigdy wcześniej albo wydawały się nam trudne do samodzielnego przygotowania.

Oczywiście są też pewne wady… Przede wszystkim to fakt, że nie mamy żadnej kontroli nad produktami, z jakich jest przygotowywany nasz posiłek. Dla wielu to właśnie jest główny powód, dlaczego nie chcą skorzystać z tego typu diety. Kolejna wada to brak możliwości wyboru menu. Raczej jest to z góry zaplanowany jadłospis, którego nie można zmieniać i modyfikować „pod siebie”. Wiele osób także, po pewnym czasie korzystania z diety pudełkowej stwierdza, że jest ona nudna, a potrawy powtarzają się.

Jeśli zastanawiasz się nad przejściem na dietę pudełkową, przemyśl, która z opcji będzie najlepsza, porównaj opinie o firmach, przeczytaj opinie osób, które korzystają lub korzystały z tego typu żywienia. Mamy nadzieję, że wybierzesz właściwie.

Jeden komentarz o “Dieta pudełkowa – hit czy kit?

  1. sam jestem na takiej diecie i mogę polecić z czystym sumieniem

Comments are closed.