Domowe napoje na lato

Domowe napoje na lato

Letnie upały doskwierają, a zapotrzebowanie na wodę rośnie, jednak nie każdy lubi pić wodę i słodkie soki. Można na to zaradzić domowymi sposobami na napoje, które będą zarówno zdrowe, jak i smaczne.

Lemoniada

Bardzo dobra alternatywa dla sklepowych napojów, a przygotowanie jej jest banalnie proste! Potrzebujemy tylko wodę i owoce, które trzeba ze sobą wymieszać.

Mrożona herbata

Ta wersja herbaty świetnie sprawdza się w upalne dni, a przygotowana samemu będzie zdrowsza niż ta kupiona w sklepie. Przygotowanie jej sprowadza się do trzech kroków: zaparzenia herbaty w niewielkiej ilości wrzątku, uzupełnienia zimną wodą i dodania owoców i kostek lodu.

Mrożona kawa

Tym razem coś dla wielbicieli kawy. Większość z nas codziennie rano wypija filiżankę kawy, ale latem, lepiej sprawdzi się mrożona wersja tego napoju. Przygotowanie mrożonej kawy jest odrobinę bardziej skomplikowane od herbaty, ale też nietrudne. Kawę, cukier i wodę ubijamy mikserem do powstania piany, piankę wykładamy na mleko, które wcześniej wlejemy do szklanki.

Kompot

Lato to sezon na owoce, a z nich można przygotować kompot. Na to potrzeba więcej czasu niż przy poprzednich napojach, lecz proces ten jest dość prosty. W garnku gotujemy wodę z cukrem, w momencie, gdy zaczyna wrzeć, wrzucamy owoce i gotujemy tak długo, aż zmiękną.