Negatywny wpływ fast foodów na zdrowie

Negatywny wpływ fast foodów na zdrowie

Codziennie mijamy co najmniej kilka miejsc, gdzie możemy zatrzymać się na jedzenie fast food. Szybko przygotowane i często smaczne kuszą, aby z nich skorzystać. Jednak spożywanie tego typu jedzenia wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, nie tylko sylwetkę.

Fast food a skóra

Być może trudno w to uwierzyć, ale takie jedzenie może uszkodzić naszą skórę. Naukowcy połączyli nadmiarowe jedzenie fast foodów ze wzrostem przypadków trądziku. Mieszkańcy krajów, w których takiego jedzenia jest mniej, rzadziej cierpią na tego typu choroby skóry.

Depresja

Zjedzenie kebaba czy hamburgera niewątpliwie należą do chwilowych przyjemności, ale ta chwila trwa niezwykle krótko. Badania dowodzą, że produkty zawarte w tych daniach zwiększają ryzyko depresji.

Choroby serca

Spożywanie jedzenia fast food raz w tygodniu o dwadzieścia procent zwiększa ryzyko śmierci z powodu choroby niedokrwiennej serca, w przypadku częstszego korzystania z usług restauracji serwujących takie danie może to ryzyko podnieść nawet do pięćdziesięciu procent. Zwiększa się także ryzyko zachorowania na cukrzycę.

Wpływ na układ rozrodczy

Śmieciowe jedzenie poza tym, że sprawia trudności w utrzymaniu odpowiedniej masy ciała, ale również wpływa negatywnie na działanie układu rozrodczego. Osoby często stawiające na takie jedzenie mają w organizmach czterdzieści procent więcej szkodliwych związków chemicznych, przez które można mieć problemy z płodnością.