Jakie właściwości ma sok pomidorowy i czy warto go pić?

Jakie właściwości ma sok pomidorowy i czy warto go pić?

Mało osób wie, że sok pomidorowy jest rewelacyjnym produktem, który działa pozytywnie na nasz organizm. Oprócz dostarczania odpowiednich witamin i wartości odżywczych sok pomidorowy wspomaga odchudzanie i poprawia pracę oczu. To oczywiście nie jest wszystko co sok pomidorowy potrafi zdziałać i zdecydowanie warto sięgać po niego nawet codziennie.

Jakich witamin dostarcza sok pomidorowy?

W soku zrobionym z pomidorów znajdziemy przede wszystkim duże ilości witaminy C. Jeśli decydujemy się na samodzielne przygotowanie napoju to możemy pomyśleć o skropieniu pomidorów oliwą z oliwek. Dzięki temu zachowamy większe ilości witaminy C, która poprawia wzrok i wspomaga nasze stawy i kości. 

Dodatkowo w pomidorach znajdziemy także witaminę A, która działa bardzo dobrze na nasze włosy i paznokcie. Szczególnie ważne jest dostarczanie jej dzieciom, które jeszcze rosną, ponieważ jest to podstawowy składnik przy budowaniu kości.

Nie zapominajmy również o witaminach z grupy B, które pozytywnie wpływają na utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu. Warto również wspomnieć, że niedobór witaminy B2 może powodować migreny, a to nie jest przyjemne dla nikogo.

Kto powinien sięgnąć po sok pomidorowy?

Nie ma tutaj żadnej reguły – sok pomidorowy jest idealny dla każdej grupy ludzi. Powinny po niego sięgać dzieci, ponieważ pozytywnie wpływa na rozwój kości. Doskonale sprawdzi się dla osób, które walczą z otyłością, albo po prostu chcą zrzucić kilka kilogramów, gdyż wspomaga on proces odchudzania. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale sok pomidorowy rozjaśnia karnację i potrafi zminimalizować trądzik – wystarczy zaaplikować go na twarz, zamiast wypić. Podobnie możemy postąpić, jeśli chcemy pozbyć się łupieżu – smarujemy nim skórę głowy a właściwości oczyszczające, które znajdują się w pomidorach zaczynają działać cuda. 

Sok pomidorowy warto pić codziennie, nie zaszkodzi nam jego nadmiar a pozytywne skutki jego działania zaobserwujemy już po kilku dniach!