Patelnia żeliwna – czy warto ją kupić?

Patelnia żeliwna – czy warto ją kupić?

Patelnia jest jednym z podstawowych elementów w każdej kuchni. Jeżeli zależy Ci na produkcie wysokiej jakości, idealną propozycją dla Ciebie może okazać się patelnia żeliwna. Sprawdź, dlaczego warto ją kupić!

  1. Patelnia żeliwna – największe zalety
  2. Patelnia żeliwna – jak o nią dbać?
  3. Patelnia żeliwna – czy warto ją kupić?

Patelnie żeliwne mają wielu zwolenników. Są bardzo solidne i wytrzymałe. Jeżeli szukasz patelni, na której szybko i wygodnie przygotujesz potrawy, zapoznaj się z poniższymi informacjami.

Patelnia żeliwna – największe zalety

Patelnie wykonane z żeliwa, choć dość ciężkie, są bardzo solidne i trwałe. Świetnie przewodzą ciepło. Mimo że nagrzewają się dość długo, to również bardzo długo utrzymują temperaturę. Z tego względu świetnie nadają się do podawania potraw na ciepło – takich jak np. jajecznica, omlet czy zapiekanka. Dodatkowo żeliwo jest materiałem odpornym na zniekształcenia spowodowane przez wysoką temperaturę. Patelnia żeliwna pozwala również na szybkie przygotowywanie potraw ze względu na równomierne rozprowadzanie ciepła. Mówiąc o zaletach patelni żeliwnych, warto wspomnieć, że podczas smażenia na nich wydziela się żelazo. Ten pierwiastek jest korzystny dla organizmu, a zwłaszcza dla osób, które borykają się z jego niedoborem.

Patelnia żeliwna – jak o nią dbać?

Patelnie żeliwne, pomimo swojej solidnej konstrukcji, nie są odporne na stłuczenia. Dlatego powinno się obchodzić z nimi dość delikatnie. Do mieszania potraw w takich patelniach nie należy używać metalowych sztućców – najlepiej zaopatrzyć się w specjalną łyżkę lub łopatkę. Pomoże to zapobiec mikrouszkodzeniom na powierzchni naczynia. Patelnia żeliwna nie powinna być również myta w zmywarce. Po delikatnym umyciu ręcznym za pomocą gąbki warto wytrzeć ją do sucha, aby zapobiec jej rdzewieniu. Należy również pamiętać, że patelnia żeliwna nie lubi nagłych zmian temperatur. Dlatego staraj się rozgrzewać ją powoli, a także nie myć rozgrzanej patelni w zimnej wodzie.

Patelnia żeliwna – czy warto ją kupić?

Patelnie żeliwne, mimo że są dość ciężkie, posiadają istotne zalety i mają wielu zwolenników. Jeżeli zależy Ci na trwałej i wytrzymałej patelni, to zdecydowanie warto postawić na patelnię żeliwną. Różne modele tego typu patelni znajdziesz na stronie europ24.pl.

Patelnie wykonane z żeliwa mają wiele zalet. Warto dowiedzieć się, jak prawidłowo o nie dbać, aby służyły użytkownikom przez długi czas. Dzięki powyższym informacjom z pewnością już wiesz, jak prawidłowo obchodzić się z patelnią żeliwną i jakie są jej najważniejsze zalety.