Prawdziwa włoska kawa to nie tylko napój!

Prawdziwa włoska kawa to nie tylko napój!

Większość z nas rozpoczyna swój dzień od filiżanki kawy. Rodzaj napoju zależy tak naprawdę od naszych własnych preferencji i upodobań – niektórzy wybierają czarne espresso, inni lekką latte. Niemniej jednak każdy marzy o prawdziwej, włoskiej kawie, która z pewnością uczyniłaby nasz dzień przyjemniejszym. Warto mieć świadomość, że włoska kawa to nie tylko napój, lecz również sposób jego spożywania oraz cała otoczka z tym związana.

Jak Włosi piją kawę?

Dla Włochów kawa to swego rodzaju świętość – nigdy nie piją jej w pośpiechu, przygotowanej bez większego wkładu własnego. Włoska kawa zawsze wypijana jest w spokojnych warunkach, najczęściej poświęca się temu rytuałowi całkiem sporo czasu. Dobrze, jeśli można się nią rozkoszować w towarzystwie rodziny czy znajomych. Nie wszyscy wiedzą, że rodowitym Włochom zdarza się nawet zrobić sobie przerwę w pracy, wracając do domu na prawdziwą, włoską kawę. Napój w kubku termicznym wypijany w pośpiechu na przystanku autobusowym? Z pewnością nie we Włoszech!

Jaką kawę preferują Włosi?

Często pada pytanie, czym właściwie jest prawdziwa, włoska kawa? Niektórym wydaje się, że jest to espresso, inni stawiają na cappuccino, a jeszcze inni wybierają kawę latte. Jak jest w rzeczywistości? Otóż Włosi najczęściej sięgają po espresso oraz po cappuccino, które wypijają w odpowiednich porach dniach. Jednocześnie warto mieć świadomość, że kultura picia kawy we Włoszech nieco zmieniła się na przestrzeni lat – kiedyś wszelkie modyfikacje były wręcz niedopuszczalne, dziś coraz częściej włoska kawa zmienia się w napój kawowy z różnymi dodatkami. Niemniej jednak Włosi wciąż przywiązują dużą wagę do jakości ziaren, z których przygotowują napar. Ważne, by były one starannie wyselekcjonowane oraz posiadały odpowiedni aromat. Dzięki temu można zachować niepowtarzalny smak.

Włoska kawa także w Polsce!

Miłośnicy czarnego napoju nie muszą wyjeżdżać do Włoch, aby delektować się prawdziwą, włoską kawą. Mogą przygotować ją we własnym zakresie, w domowym zaciszu. Wystarczy tylko zakupić odpowiedni rodzaj kawy – dostępna jest ona w sklepie internetowym kawa365.pl a następnie przygotować zgodnie z instrukcją. Na kawę warto zaprosić znajomych, tak aby poczuć się niczym w słonecznej Italii. Jednocześnie musimy pamiętać, aby nie wypijać jej w biegu, lecz raczej delektować się każdą kroplą, wydzielającą niesamowity aromat. Dzięki temu nie tylko dostarczmy sobie odpowiedniej dawki pobudzającej kofeiny, lecz również odprężymy się i nieco zrelaksujemy.