Tych produktów nie jedz wieczorem

Tych produktów nie jedz wieczorem

To co znajdzie się na talerzu przed pójściem spać jest niezwykle istotne. Jest to związane z tym, że organizm potrzebuje czasu na spalenie spożytej żywności. Kiedy w żołądku nagromadziły się ciężkostrawne i tłuste potrawy, wpływa to w bardzo negatywny sposób na jakość snu. Właśnie dlatego dobrze wiedzieć co nie powinno gościć na talerzu przed snem, albo co gorsza w środku nocy. Przede wszystkim należy zrezygnować ze zjedzenia makaronu. Chodzi o to, że zalicza się go do grupy węglowodanów, które należy spożywać tylko do południa. Jeżeli dodatkowo wzbogaci się go o sos serowy bądź śmietanowy, zbyt duże obciążenie żołądka gwarantowane.

W dalszej kolejności warto wspomnieć o szkodliwym działaniu alkoholu. Dzięki niemu sen staje się płytki, dlatego po takiej nocy człowiek budzi się niewyspany i nie ma ochoty do życia.

Owoce to źródło cennych witamin i minerałów, jednakże nie należy spożywać ich przed snem. Jest to uwarunkowane dużą ilością cukru, który z kolei sprawia, że zwiększa się poziom glukozy we krwi. Skutkiem tego otrzymujemy dodatkową porcję energii, kiedy tak naprawdę powinniśmy się wyciszać.

Warzywa również trzeba mieć pod kontrolą. Nie należy sięgać przede wszystkim po kalafiora, kapustę pekińską, szpinak oraz pomidory. W wymienionych powyżej warzywach występują spore ilości błonnika nierozpuszczalnego, który zalega w jelitach. Skutkiem tego pojawiają się nieprzyjemne wzdęcia.

Na końcu listy znajdują się również słodycze oraz czerwone mięso. W pierwszym przypadku, są one po prostu bardzo niezdrowe. Z kolei, kiedy chodzi o mięso, organizm potrzebuje dużo czasu, żeby go spalić. Kiedy mięso znajdzie się na talerzu wiąże się to z odczuwaniem nieprzyjemnego uczucia ciężkości, które utrudnia zasypianie.