W jaki sposób należy jeść owoce?

W jaki sposób należy jeść owoce?

Owoce odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka, dlatego trzeba je jeść każdego dnia. Jednakże konieczne jest przestrzeganie paru zasad, kiedy chodzi o ten rodzaj produktów. W pierwszej kolejności należy zdawać sobie sprawę, że na trzy porcje warzyw należy spożywać tylko jedną porcję owoców. Jest to związane z tym, że owoce nie zawierają w sobie jedynie witamin, minerałów i błonnika. Występują w nich całkiem spore ilości cukrów prostych, czyli fruktozy. Fruktoza sprawia, że poziom insuliny gwałtownie wzrasta, aby w dalszej kolejności nieoczekiwanie spaść i co za tym idzie – wywołać uczucie głodu. W związku z tym jedzenie dużej ilości owoców może oznaczać nawagę, gdyż spożywa się więcej produktów, które cechuje duża kaloryczność.

Oprócz tego owoce należy jeść rano i wystrzegać się ich wieczorem. Zdecydowanie lepiej dostarczać organizmowi cukrów prostych o poranku, które zapewniają energię oraz pobudzają mózg do pracy. Właśnie z tego względu należy serwować je przede wszystkim na drugie śniadanie, a nie na podwieczorek.

Bardzo ważne, żeby owoce spożywać przed posiłkiem, a nie na deser. Chodzi o to, że procesy trawienia owoców zaczynają się już po około 30 minutach. W związku  tym po upływie tego czasu trafiają z żołądka do jelit, gdzie ma miejsce trawienie. Z kolei mięso, kasze czy inne produkty potrzebują zdecydowanie więcej czasu na spalenie. Owoce serwowane na deser zalegają w żołądku, co sprawia, że zaczynają fermentować. Skutkiem tego człowiek zmaga się ze wzdęciami oraz gazami.