Zaplanuj szybkie i smaczne przekąski na rodzinny weekend

Zaplanuj szybkie i smaczne przekąski na rodzinny weekend

Weekend to idealny moment, żeby odpocząć i spędzić trochę czasu z rodziną i przyjaciółmi. Najlepszy plan – piknik na świeżym powietrzu. Aby go zorganizować nie musimy wcale wyjeżdżać z dala od domu. Wystarczy jedynie odrobina zielonej przestrzeni, pyszne jedzenie i bliskie nam osoby.

Planując weekendowy piknik warto poświęcić nieco czasu na przygotowanie menu, które sprosta oczekiwaniom dużych, jak i małych uczestników. Co powinno się znaleźć w koszu piknikowym, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie? Sprawdź nasze propozycje!

Wiosenne i letnie przepisy

Wiosna i lato są czasem wielu zmian i są one widoczne także na naszych talerzach. Sięgamy po coraz więcej składników i szukamy nowych inspiracji, dzięki którym posiłki i słodkie przekąski stają się znacznie bardziej kolorowe i jeszcze smaczniejsze niż dotychczas. Nadchodzące pikniki i wyjazdy za miasto na łono natury to świetna okazja do wypróbowania kolejnych przepisów. Oto kilka pomysłów na szybkie przekąski:

  • delikatne bułeczki z grillowanymi warzywami,
  • domowa granola z jogurtem,
  • jaglanka z pomarańczami i orzechami,
  • zapiekane naleśniki.

W przypadku piknikowego menu, doskonale sprawdzą się szybkie i proste dania, które możemy wziąć ze sobą na wynos i podzielić między wszystkich uczestników.

Szybkie słodkie przekąski

Po wyczerpujących zabawach i aktywnościach na świeżym powietrzu, możemy poczuć chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Na takie sytuacje warto mieć pod ręką serek Danio, który sam w sobie jest smaczną przekąską. Ale może być też bazą wielu innych piknikowych słodkości. Wśród nich nie powinno zabraknąć:

  • chrupiących cynamonowych ciasteczek,
  • kruchych rogalików z powidłami (przepis na nie znajdziecie tutaj: https://danio.com.pl/przepisy/rogaliki/),
  • mocno czekoladowego brownie czy
  • pieczonych pączków.

Letnie weekendy to czas, na który wiele osób czeka z niecierpliwością. Piękna pogoda skłania nas do spędzania czasu na łonie natury, w towarzystwie rodziny, znajomych. A do pełni szczęścia potrzebna jest jeszcze jedna rzecz – kosz piknikowy po brzegi wypełniony kolorowymi pysznościami.