Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się serwis obiadowy?

Na co zwrócić uwagę, gdy wybiera się serwis obiadowy?

Talerze są niezbędnym wyposażeniem kuchni. Przynajmniej kilku z nich potrzebuje nawet student wynajmujący stancję oraz singiel, jadający obiady głównie na mieście. Dla rodzin potrzebny jest natomiast serwis obiadowy, który umożliwia wszystkim domownikom zjedzenie obiadu lub kolacji na jednakowych talerzach. Na co zwrócić uwagę, gdy poszukuje się serwisu obiadowego? Sprawdź, jak go wybrać.

1. Serwis obiadowy a liczba domowników

2. Możliwość mycia w zmywarce i używania w mikrofalówce

3. Kolorystyka i kształt

Brak serwisu obiadowego praktycznie uniemożliwia korzystanie z kuchni. Trudno bowiem wyobrazić sobie, by podawać jedzenie na plastikowych lub papierowych talerzykach. Serwis obiadowy jest niezbędny zwłaszcza dużym rodzinom, które na co dzień sporo gotują i spędzają w kuchni wiele wspólnych chwil. Dowiedz się, jak wybrać zestaw talerzy obiadowych.

Serwis obiadowy a liczba domowników

Pierwszą kwestią, na którą powinno się zwrócić uwagę przy wyborze serwisu obiadowego, jest liczba domowników. Jeśli w domu zamieszkuje wspólnie 5-6 osób, zestaw powinien liczyć 12 talerzy każdego typu. Na serwis obiadowy dla 6 osób mogą zdecydować się jedynie single lub pary, które rzadko przyjmują gości. Mała liczba talerzy jest kłopotliwa dla większych rodzin, gdyż wymusza ciągłe mycie i utrudnia gotowanie na co dzień.

Możliwość mycia w zmywarce i używania w mikrofalówce

W coraz większej liczbie domów znajdują się zmywarki, dlatego możliwość mycia w nich zestawu talerzy jest kluczową kwestią. Większość serwisów przeznaczonych do codziennego użytkowania jest przystosowana do mycia w zmywarce, jednak powinno się to sprawdzić. Do zmywarki nie powinno się wkładać naczyń z nadrukami z nietrwałych materiałów oraz wykonanych z bardzo delikatnego szkła.

Równie ważne jest sprawdzenie, czy serwis obiadowy może być użytkowany w mikrofalówce. Do kuchenki mikrofalowej na pewno nie można wkładać talerzy ze srebrnymi i złotymi obwódkami oraz wykonanych z tworzyw sztucznych, nieodpornych na wysokie temperatury.

Kolorystyka i kształt

Wybierając talerze na Europ24.pl, na koniec powinno się wziąć po uwagę własne preferencje co do koloru i kształtu zastawy. Uniwersalnym, ponadczasowym wyborem są okrągłe, białe talerze. Jeśli chce się poszaleć z formą, można postawić na kwadratową zastawę lub o kształcie przypominającym łódkę. W przypadku koloru, ciekawą propozycją są serwisy obiadowe z czarnego szkła hartowanego. Nowoczesne potrawy prezentują się na nich wyjątkowo atrakcyjnie, co pozwala podawać je na przyjęciach.