Idealne śniadanie, wspaniała przekąska

Idealne śniadanie, wspaniała przekąska

Śniadanie musi być zdrowe i dostarczać energii na pierwszą połowę dnia, która w większości przypadków jest o wiele bardziej aktywna. Właśnie dlatego warto zapoznać się z propozycjami posiłków, które sprawią, że każdy dzień dostarczy wrażeń oraz przebiegnie w przyjemnej atmosferze. Podane poniżej propozycje sprawdzą się także jako przekąski.

Kanapka  z chleba razowego z twarożkiem to pierwsze rozwiązanie. Twaróg należy wymieszać z jogurtem naturalnym przyprawić oraz posmarować nim chleb. Nie można zapomnieć o dodatku warzyw oraz świeżym koperku.

Koktajl na bazie kefiru oraz owoców to kolejne bardzo dobre rozwiązanie. Mrożone owoce można wymieszać ze świeżymi, wzbogacić płatkami owsianymi oraz kefirem. Wszystko razem zmiksować i cieszyć się pysznym i pożywnym śniadaniem. W większości przypadków sam koktajl nie zapewni wymaganych wartości kalorycznych. W związku z tym dobrze zaserwować również kanapkę na przykład z wędliną i świeżym warzywem.

Owsianka z bananem i orzechami, jogurt z musli oraz bakaliami czy serek zbliżony do tzatzików to kolejne propozycje, które sprawią, że śniadanie każdego dnia dostarcza innych wartości odżywczych. Nikt się nie nudzi, jest zdrowo oraz smacznie i o to w tym wszystkim chodzi.