Myjka do żywności Milerd Detoxer
W jaki sposób można najskuteczniej myć i dezynfekować produkty spożywcze? Przepłukanie czy przetarcie owocu przed zdjedzeniem nie jest skuteczną metodą. Nie usuniemy w ten sposób pestycydów, konserwantów, bakterii czy pleśni znajdujących się na powierzchni produktów spożywczych – owoców, warzyw, mięsa, ryb. Niestety płukanie czy nawet mycie szczoteczką nie jest w stanie usunąć większości szkodliwych mikroorganizmów. Skutki tego odczuwamy wszyscy – liczba zakażeń żółtaczką pokarmową jest bardzo wysoka. Zagrożeniem są też pasożyty – ich jaja mogą być przenoszone przez przez ludzi jak i przez zwierzęta.
Jak czyścić żywność?
Jak więc czyścić żywność skutecznie? Dzięki postępom w nauce wiemy, że dwie wyjątkowo skuteczne metody oczyszczania żywności (i nie tylko) stosowane w medycynie i przemyśle to ozon i ultradźwięki.
Ozon skutecznie usuwa substancje chemiczne gdyż jest bardzo reaktywny. Jego wadą jest szkodliwość dla ludzi gdy jest używany w dużych stężeniach (np w klasycznych ozonatorach). Dlatego najlepiej gdy ilość aplikowanego ozonu nie jest duża i jest automatycznie dostosowywana do aktualnych potrzeb.
Ultradźwięki z kolei są w stanie rozrywać komórki bakterii i jaja pasożytów. Obecnie w celu uzyskania jeszcze wyższej skuteczności oczyszczania stosuje się oczyszczanie megasoniczne, które jest skuteczniejsze od klasycznych ultradźwięków i nie uszkadza struktury oczyszczanych produktów. Różnica między czyszczeniem megasonicznym, a klasycznym ultradźwiękowym polega na tym, że metoda ultradźwiękowa wytwarza niekontrolowaną kawitację, natomiast zakres megasoniczny pozwala na pełną kontrolę nad tym procesem. W przypadku czyszczenia megasonicznego drgania są przekazwywane do wody około 1 200 000 razy na sekunę, a przy klasycznych ultradźwiękach 40 000 razy na sekundę. Dzięki temu, że proces ten jest kontrolowany, czyszczenie megasoniczne jest bardzo dokładne i nie uszkadza struktury oczyszczanych produktów.
Ozon i oczyszczanie megasoniczne w praktyce
Skuteczność ozonu i oczyszczania megasonicznego jest najwyższa gdy obie te metody są wykorzystywane razem. Najlepszym przykładem ich zastosowania jest myjka do żywności Milerd Detoxer. Myjka oczyszcza produkty żywnościowe (owoce, warzywa, ryby, mięso) nawet z najtrudniejszych do usunięcia zanieczyszczeń. Usuwa także nieprzyjemne zapachy. Dzięki aktywnemu tlenowi myjka Detoxer niszczy toksyny, chemikalia, pestycydy i inne szkodliwe substancje. Zabija również szkodliwe bakterie, wirusy i jaja pasożytów.
Myjka do żywności – badania w laboratorium
Skuteczność oczyszczania żywności przewyższa wszystkie dostępne na rynku rozwiązania. Myjka umożliwia pracę automatyczną lub samodzielną konfigurację parametrów oczyszczania. Skuteczność myjki Milerd Detoxer i to, że w procesie oczyszczania nie usuwa substancji odżywczych zostało potwierdzone badaniami laboratoryjnymi wykonanymi w Szwajcarii i w polskich laboratoriach.
Jak działa myjka do żywności?
W celu rozpoczęcia oczyszczania należy zanurzyć myjkę Milerd Detoxer w wodzie, wybrać odpowiedni tryb i włączyć urządzenie. Oczyszczanie ultradźwiękami usunie zanieczyszczenia z produktu. Nasycenie aktywnym tlenem spowoduje silne działanie antyseptyczne i antybakteryjne.
Informacje o myjce Milerd Detoxer, a także badania laboratoryjne można znaleźć na stronie:
https://www.srtech.pl/sklep/myjka-milerd-detoxer