Pyszne papierówki

Pyszne papierówki

Jabłka to jeden z ulubionych owoców Polaków, co wiąże się nie tylko z ich znakomitym smakiem, ale również cennymi właściwościami. Właśnie dlatego warto zapoznać się z pysznym rodzajem jabłek jakim jest papierówka. Mowa o niewielkich owocach, które posiadają białą bądź lekko zieloną skórkę. Na drzewach rosną w lipcu, czyli to jedne z pierwszych owoców, którymi można cieszyć się w trakcie lata.

Posiadają wiele cennych składników wśród których wymienia się pektyny, fruktozę, sole mineralne oraz witaminy. Warto wspomnieć o fosforze, magnezie, potasie, sodzie i żelazie. Wśród witamin dominują witaminy z grupy B, C oraz E, a także beta karoten oraz białko. W owocu można znaleźć spore ilości błonnika, dzięki czemu ich spożycie zapewnia uczucie sytości na dłużej. Po papierówki powinny sięgnąć osoby zmagające się z zaparciami bądź twardym stolcem, co jest związane z przyspieszaniem perystaltyki jelit. Z kolei obecność antyoksydantów ochrania każdego człowieka przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Młodszy i bardziej promienny wygląd gwarantowany.

Już na zakończenie warto wspomnieć, że osoby regularnie sięgające po owoce mają zdecydowanie mniejsze prawdopodobieństwo zmagania się z zakrzepami w naczyniach krwionośnych. Rekomenduje się je również dla tych, które pragną zapobiegać miażdżycy oraz nowotworom. Właśnie z tego względu papierówka powinna wylądować w menu każdego z nas.