Wszystko, co musisz wiedzieć o grillach

Wszystko, co musisz wiedzieć o grillach

Ciepła, słoneczna pogoda dla wielu osób oznacza rozpoczęcie okresu grillowego, do którego trzeba się odpowiednio przygotować. Potrzebny do tego będzie m.in. grill. Jaki rodzaj grilla wybrać, aby przyrządzone potrawy były jak najlepsze?

Jakie grille ogrodowe będą najlepsze?

Zanim zacznie się sezon grillowy, warto pomyśleć o kupnie grilla, na którym przygotujesz potrawy na świeżym powietrzu. Pierwszą ważną kwestią jest ustalenie wielkości grilla. Kolejną rzeczą podczas wyboru jest rodzaj, który będzie odpowiedni do miejsca grillowania. Dlaczego jest to ważne? Ponieważ na balkonie w bloku nie możesz używać grilla węglowego, czy jednorazowego, a wyłącznie elektryczny. Tak więc miejsce ma duże znaczenie. W ogrodzie możesz wykorzystać każdy rodzaj grilla, czyli grill węglowy, grill gazowy, grill elektryczny, czy grill jednorazowy.

Grill gazowy szybko się nagrzewa oraz jest łatwy w utrzymaniu czystości. Wariant węglowy zaś to najbardziej klasyczny sprzęt do grillowania. Węgiel nadaje jedzeniu szczególny smak, którego nie uzyskasz za pomocą innych grillów, jednak grillowanie na nim wymaga więcej czasu i wysiłku. Z kolei grill elektryczny zawsze potrzebuje dostępu do zasilania elektrycznego, dlatego nie sprawdzi się tam, gdzie nie masz dostępu do prądu. Wszystkie grille posiadają możliwość smażenia zarówno mięsa, jak i warzyw. Jeśli lubisz dania wędzone, możesz kupić też wędzarnie z grillem, dzięki którym w domowych warunkach uwędzisz wspaniałe rarytasy.

Jakie zalety posiada grill elektryczny?

Lubisz grillować w domu, ale nie masz ogrodu, tylko taras lub balkon? Nic straconego. To właśnie grill elektryczny pozwoli ci grillować na balkonie. Największą zaletą takiego grilla jest to, że korzystając z niego, nie trzeba używać ognia, ani nie wydobywa się dym. Dzięki temu możesz spokojnie grillować na balkonie. Ważne jest również to, że z tego typu grilli można korzystać przez cały rok. Kolejną zaletą grilla elektrycznego jest łatwość jego obsługi oraz dużo mniejsze rozmiary niż w przypadku innych grilli. Zaletą modelu elektrycznego jest brak brudu i pozostałości po węglu, a ruszt jest prosty w czyszczeniu. W przypadku grilla elektrycznego nie będą potrzebne ci żadne akcesoria do rozpalania. Wystarczy, że włożysz wtyczkę do gniazdka elektrycznego. Szeroki wybór produktów sprawia, że na pewno znajdziesz odpowiedni model tak, aby grillowanie było udane i smaczne.

Czy grille węglowe to dobry wybór?

Grill węglowy to jeden z najpopularniejszych grilli. Dzięki węglowi potrawy na nim przyrządzone mają niepowtarzalny aromat oraz smak dymu i ognia. Ten rodzaj grilla posiada różne kształty i rozmiary, przez co możesz dopasować go do danych okoliczności oraz liczby uczestników grillowania. Wykonane są z antykorozyjnych materiałów, co pozwala zostawić go w ogrodzie bez konieczności przykrywania. Regulacja wysokości rusztu daje możliwość dostosowania odpowiedniej temperatury smażenia. Alternatywą dużego grilla węglowego jest grill jednorazowy, który możesz zabrać ze sobą na każdy wyjazd. Smak ugrillowanego jedzenia jest taki sam jak na tradycyjnym grillu węglowym. Wybierając dany wariant, dobrze zastanów się jaki rodzaj będzie ci najlepiej odpowiadał, gdzie chcesz go używać oraz ile osób będzie z niego korzystać. Jeśli posiadasz ogród, warto zdecydować się na zakup wędzarni grillowej, która pozwoli ci uwędzić mięso czy ryby. Jeśli mieszkasz w bloku i nie masz ogrodu, dobrym rozwiązaniem będzie zakup grilla elektrycznego, za pomocą którego możesz grillować i smażyć potrawy bez obawy, że dym czy ogień zagrozi sąsiadom.