Zadbaj o swoje zdrowie i zmień dotychczasowe nawyki żywieniowe!
W pędzie codziennych obowiązków wiele osób ma problem z wygospodarowaniem czasu na przykładanie wystarczającej uwagi do spożywanych posiłków. W przypadku zapracowanych osób, które dużo czasu poświęcają na rozwój kariery może dojść do pogorszenia samopoczucia czy wzrostu wagi z uwagi na taką nieodpowiednią dietę. Jeżeli czujesz, że brakuje Ci energii, nie wykorzystujesz w pełni swojego potencjału, udało Ci się odnotować wzrost kilogramów – wówczas może to być znak zmierzający ku temu, aby poprawić swoje dotychczasowe nawyki żywieniowe. Pomoże Ci w tym dietetyk!
1. Kiedy warto udać się do dietetyka?
2. Czy z porad dietetyka mogą korzystać także dzieci?
3. Jak wygląda proces układania diety?
Kiedy warto udać się do dietetyka?
Każda osoba z pewnością skorzysta z wizyty u specjalisty, który ma rozległą wiedzę dotyczącą żywienia. Dietetyk w Poznaniu udziela konsultacji nie tylko stacjonarnie, w gabinecie, ale również w ramach wizyt online. Jeżeli zatem chcesz osiągnąć konkretne cele – zdrowsze odżywianie, walkę z insulinoopornością, redukcję wagi, zniwelowanie przykrych dolegliwości, które towarzyszą po jedzeniu – warto skorzystać z takiej porady! Podczas poszukiwań konkretnego specjalisty warto zwrócić także uwagę na to, aby dietetyk miał doświadczenie w zakresie przygotowywania jadłospisów także dla osób, które chorują na cukrzycę, zespół jelita drażliwego, Hashimoto czy refluks żołądka. Dzięki temu zyskasz pewność, że masz do czynienia z osobą posiadającą rozległą wiedzą w zakresie prowadzenia pacjentów z różnymi dolegliwościami.
Czy z porad dietetyka mogą korzystać także dzieci?
Jak najbardziej! Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko boryka się z jakimś konkretnym problemem czy nadwagą – wizyta u dietetyka pozwoli opracować smaczne i zdrowe posiłki, po które Twoja pociecha będzie sięgać z prawdziwą przyjemnością! To nie koniec korzyści – pokazanie dziecku prawidłowych nawyków żywieniowych w młodym wieku z pewnością zaprocentuje w dorosłym życiu. Warto już od najmłodszych lat pokazywać dzieciom, że odpowiednio zbilansowana dieta jest kluczem do prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia oraz do zachowania zdrowia. W opozycji do fast-foodów warto udowodnić dziecku, że zdrowe wcale nie musi być niesmaczne! Wszystko jest bowiem kwestią umiejętnego wyważenia i rozsądnych wyborów.
Jak wygląda proces układania diety?
Wiele osób ma konkretne obawy przed udaniem się do dietetyka. Praktyka jednak pokazuje, że współczesna dieta może być smaczna, zdrowa i z zachowaniem indywidualnych preferencji. Jeżeli np. borykasz się z konkretnymi alergiami, albo nie lubisz niektórych składników lub jesteś wegetarianinem – nie musisz obawiać się, że ułożona dieta nie będzie odzwierciedlać Twoich potrzeb. Nic bardziej mylnego! Współczesna dietetyka opiera się w dużej mierze na potrzebach i gustach pacjenta. Każdy jadłospis jest układany indywidualnie – jeżeli zatem chcesz zmienić coś w swoim życiu na lepsze, poprawić wyniki badań i swoje samopoczucie, a przy okazji zdrowo schudnąć – warto umówić się na wizytę do dietetyka. Dzięki temu uda Ci się osiągnąć założone cele z uwzględnieniem pomocy doświadczonego specjalisty. Nie warto przy tym zwlekać – czas bowiem i tak upłynie, a Ty możesz go proaktywnie wykorzystać do osiągnięcia swoich celów. Pamiętaj także, że nigdy nie jest za późno na wdrożenie zmian żywieniowych. Wprowadzenie nowych nawyków jest jak najbardziej możliwe bez względu na wiek czy wyjściową sytuacji. Wystarczy Twoja silna wola, samozaparcie oraz chęć zmiany na lepsze.