Jak kuchnia meksykańska wpływa na organizm?
Kuchnia meksykańska jest kojarzona przede wszystkim z pikantnymi daniami. Nie wszyscy przepadają za tak doprawionym jedzeniem, jednak te dania mają też wiele składników zalecanych do zdrowego odżywiania. Jaki wpływ na nasz organizm wywiera ta kuchnia?
Chili w walce z przeziębieniem
Papryczki Chili zawierają witaminy, które wspomagają układ odpornościowy, a pieprz cayenne pobudzają krążenie krwi. Ostre dodatki kuchni meksykańskiej mają też właściwości antybakteryjne. Kapsaicynę i kapsacynoidy wykorzystuje się do produkcji maści i plastrów na bóle reumatyczne lub mięśniowe.
Jedzenie rodem z Meksyku może pomóc w utrzymaniu szczupłej sylwetki. Ostre przyprawy pobudzają metabolizm oraz podwyższają temperaturę ciała, dzięki czemu możemy zrzucić kilka kilogramów.
Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie składniki kuchni meksykańskiej mają na nas dobry wpływ i powinniśmy omijać tłuste sosy lub dodatków z sera czy śmietany.
Zdrowe potrawy z Meksyku
Takie potrawy mogą być smaczne i zdrowe, ale też szybkie w przygotowaniu. A przykładami takich potraw mogą być quesadilla z kurczakiem, Chiles rellenos czy guacamole, co jest po prostu sosem z awokado.