Eterno – sprawdzony producent naturalnych syropów

Eterno – sprawdzony producent naturalnych syropów

Syrop jest dużo gęstszy od soku, dlatego zwykle pije się go w formie rozcieńczonej. Dzięki syropom można się cieszyć smakiem ulubionych owoców także poza sezonem, a ów smak nie jest jedynym atutem – syropy są źródłem witamin i od lat poleca się je jako naturalny sposób na wzmocnienie zdrowia.

Jak powstają syropy?

Najlepsze są oczywiście te, które produkuje się wyłącznie z owoców i innych naturalnych dodatków. Syropy od Eterno są właśnie takimi przetworami – mają naturalny, ekologiczny skład i powstają według tradycyjnych receptur. Do zrobienia syropu wykorzystuje się jedynie świeże, mocno dojrzałe i nieuszkodzone owoce. Najczęściej syrop jest z jednego gatunku owoców, na przykład czarnego bzu, malin albo pigwy, niektóre przetwory mają dodatkowo w składzie miód, który poprawia smak.

Do produkcji syropów Eterno nie są wykorzystywane żadne sztuczne barwniki i konserwanty. Świeżość i brak bakterii w środku zapewnia odpowiednio przeprowadzona obróbka cieplna – ekstrakt z owoców jest podgrzewany do wysokiej temperatury, tak by zabić wszelkie szkodliwe drobnoustroje, ale bez usuwania z owoców wartościowych witamin. Tak wytwarzany syrop jest więc produktem nisko przetworzonym, zupełnie innym od tanich przetworów w sklepach.

Czy syropy są zdrowe?

Naturalne, przygotowane w tradycyjny sposób syropy dają bardzo wiele korzyści dla zdrowia. Przede wszystkim podnoszą odporność, bo zawierają dużo witaminy C, dlatego warto po nie sięgać w sezonie przejściowym, kiedy ryzyko infekcji jest największe. Dostarczają także innych wartościowych mikroelementów (między innymi witaminy z grupy B, witaminę E, potas, wapń, żelazo, magnez, fosfor), a dokładny ich skład zależy od wykorzystanych owoców. Pite w rozsądnych ilościach naturalne syropy wspomagają także układ krążenia, wzmacniają kości, działają antyoksydacyjnie.

Rzeczywiście w syropach jest sporo cukru, ale pochodzi on z owoców, jest więc zdrowszy niż zwykły, biały cukier albo sklepowe słodycze. Z syropami nie powinno się przesadzać, ale jak najbardziej wolno dodawać je w małych ilościach do herbaty, kawy, mrożonych napojów, będą też smacznym dodatkiem do porannych naleśników, placków czy gofrów. Produkty od Eterno można także stosować w diecie bezglutenowej oraz wegańskiej.